Щодо стану фінансування житлових програм

Держмолодьжитло доводить до відома учасників програм житлового кредитування учасників АТО/ООС і ВПО та «Доступне житло» наступну інформацію.

Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву в межах своїх повноважень здійснює регламентні заходи згідно з Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання пільгового довгострокового державного кредиту внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції (АТО) та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил (ООС) на придбання житла, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2019 р. №980, та Постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2018 р. №819 “Деякі питання забезпечення громадян доступним житлом” (зі змінами, передбаченими Постановою КМУ від 28 жовтня 2019 р. №895).

Паспорти бюджетної програми пільгового довгострокового державного кредиту учасникам АТО і ВПО затверджені Міністерством фінансів та Міністерством розвитку громад і територій України. Мінрегіоном здійснено розподіл коштів між адміністративно-територіальними одиницями.

Працює комісія з розгляду пропозицій щодо формування переліку осіб, які у поточному році отримають кредит, склад якої затверджено Мінрегіоном. Чергове засідання комісії відбудеться сьогодні, 23 грудня.

На рахунки Держмолодьжитла надійшли передбачені законом про Державний бюджет України на 2019 рік кошти: 200 млн грн – на фінансування програми пільгового довгострокового державного кредитування, 300 млн грн – на програму «Доступне житло».

 

Усі регіональні управління Держмолодьжитла працюють з громадянами в рамках зазначених програм. Держмолодьжитло звертається до громадян, які зареєструвалися для участі в програмах, із проханням стежити за повідомленнями на офіційних каналах інформації регіональних управлінь Держмолодьжитла, через які будуть здійснені виклики громадян для оформлення ними відповідних пакетів документів.